Vrijeme: 27.08.2020.
20:30
Bi-Polar B(e)ar/e Intro
Koreografija i izvedba: Marin Lemić
Što kad iluzija postaje nečija stvarnost, da li i dalje to možeš nazivati stvarnošću?
Gdje fizičko tijelo čuva svu “memoriju” i kako ga procesuira?
Solo Bi-Polar B(e)ar/e istražuje izravnu komunikaciju misli i fizičkog tijela u prostoru.
Taj prostor postaje okvir kroz koji promatraš nečije stanje, nečiju intimu.
Unknown
Koreografija izvedba: Marija Pehar
Počevši od jednostavnog zadatka – stvaranje pokreta vođenog glazbom, izvođačica je usredotočena na osnovne plesne principe koji su neizbježni prilikom stvaranja sekvence.
MEDIJ(AUTOR)
Koncept, tekst, glas: Sanja Petrovski
Medij: Natali Perić
Kirurška ruka: Lada Petrovski Ternovšek
Kamera: Igor Petrovski
Zahvala na ideji za vizual ide Aleksandru Kovačeviću
F.R.E.E.D.O.M.
Koreografija i izvedba: Ena Vukičević
Koreografija je inspirirana ograničavanjem ljudskih prava i slobode u doba korona pandemije. Nezadovoljstvom u smjeru kojem ide čovječanstvo , prikazujem kroz pokret i performans želju za slobodom i revolucijom kako bih se oduprijeli “novom normalnom” i zadržali “staro normalno”. Koreografija je koncipirana u dva dijela , prvi dio prikazuje kretanje koje je kontrolirano i bez slobode ,a drugi dio prikazuje revoluciju i bunt u čovjeku , kretanje bez kontrole , slobodno.
Dwelling Place
Koreografija i izvedba: Stošija Zrinski
Glazba: Jamie McCarthy, izvadak iz Seir (Journey Through Iran)
Fotografija: Sami Hokkanen
Zahvala: Sue MacLennan, Hilary Stainsby
Kao ljubiteljici žanra suvremene i urbane fantastike rad na ovom solu je jedna od epizoda i početak istraživanja koje su sve mogućnosti izražavanja kroz dotični žanr te kako ga uprizoriti i utjeloviti na sceni ili u nekom drugom mediju.
U ovom kratkom uradku, autorica slučajno otkriva začudno mjesto koje je, poput oaze u pustinji, u kontrastu sa okolinom i njenim ozračjem. Kroz otvorenost prema novom, propitkuje već samoj sebi poznatu fizikalnost, te psihološko i emocionalno stanje bivajući među novim parametrima.